Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Штрих-коди країн світу, розшифровка штрих-кодів


   
 
Штриховий код - це чергування чорних та білих ліній, які представляють інформацію у виді, зручному для зчитування технічними засобами. Інформація, яка міститься в коді може бути надрукована в читаємому виде під кодом (розшифровка). В світовій торгівлі прийнято використання штрих-кодів символіки EAN для маркування товарів. У відповідності з прийнятим порядком, виробник товару наносить на нього штриховий код, який формується з використанням даних про країну місцезнаходження виробника та коду виробника. Код виробника присваюється регіональним відділенням міжнародної організації EAN International.

Штриховий код наносять при виробництві упаковки типографським способом або використовуючи этикетки з самонаклеюванням, які друкуються на спеціальних принтерах.

Для зчитування штрих-кодів використовуються сканери штрихових кодів. Сканер засвічує штрих-код своїм освітлювачем та зчитує отримане зображення. Після цього сканер визначає наявність на картинці чорних смуг штрих-кода. Якщо в сканері немає вбудованого декодера (блок розшифровки штрих-коду), то сканер передає в приймальний пристрій сигнали, які відповідають ширині чорних та білих смуг. Розшифровка штрих-коду повинна виконуватися приймальним пристроєм або зовнішнім декодером. Якщо сканер оснащений внутрішнім декодером, то цей декодер розшифровує штрих-код та передає інформацію в приймальний пристрій: компьютер, касовий апарат і т.і.

Розшифровка штрих-коду. За допомогою штрихового коду зашифрована інформація про деякі найбільш суттєві параметри продукції. Найбільш розповсюджені американський Універсальний товарний код UPC та Європейська система кодування EAN. Найбільш розповсюджені EAN/UCC товарні номери EAN-13, EAN-8, UPC-A, UPC-E та 14-разрядний код транспортної тари ITF-14. Також існує 128 розрядна система UCC/EAN-128. Згідно тій чи іншій системі, коному виду виробу присвоюється свій номер, який складається чаще за все з 13 цифр (EAN-13).

Наприклад, цифровий код: 4820005193097. Перші две цифри (482) означают країну (виробника чи продавця) продукту, наступні 4 чи 5 в залежності від довжини коду країни (0005) - підприємство-виробник, ще пять (19309) - найменування товару, його споживчі властивості, розміри, вагу, колір. Остання цифра (7) контрольна, використовується для перевірки вірності зчитування штрихів сканером:

Штрих-код

Розшифровка в коді товару:
1-я цифра: найменування товару,
2-я цифра: споживчі якості,
3-я цифра: розміри, вага,
4-я цифра: інгридієнти,
5-я цифра: колір.

Приклад розрахунку контрольної цифри для визначення оригіналу товару
1. Складіть цифры, що стоять на парних місцях:
8+0+0+1+3+9=21
2. Отриману суму умножте на 3:
21x3=63
3. Складіть цифри, які стоять на непарних місцях, без контрольної цифри:
4+2+0+5+9+0=20
4. Складіть числа, що вказані в пунктах 2 та 3:
63+20=83
5. Відкиньте десятки:
отримаєм 3
6. Із 10 відніміть отримане в пункті 5:
10-3=7

Якщо отримана після розрахунку цифра не співпадає з контрольною цифрою в штрих-коді, це значить, що штрих-код подробний. Для коду країни-виробника відводиться 2-3 знаки, а для коду підприємства - 4-5. Товари, які мають великі розміри, можуть мати короткий код, що складається з восьми цифр - EAN-8. Код країни присвоюється Міжнародною ассоціацією EAN. В деяких випадках штрих-код, нанесений на товар, не відповідає країні виробництва товару:
  • Підприємство зареєстроване та отримало код не в своїй країні, а в країні куди направлений основний експорт її продукції;
  • Товар був виготовлений на дочірньому підприємстві;
  • Товар бул виготовлений в одній країні, але по ліцензії підприємства з другої країни;
  • Засновниками фірми є декілька підприємств з різних держав.
Таблиця відповідності штрих-кодів країн в міжнародній системі EAN
 
     

До головної       Повернутися назад