Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Сільське господарство Африканська чума зайшла на Полтавщину всерйоз і надовго – головний ветеринар Аранчій  
  Понеділок, 09 Листопада 2015  
Всерйоз і надовго зайшла до нас африканська чума свиней – після Пирятинщини вірус набув розповсюдження і в Гребінківському районі, – зокрема, підкреслив головний ветеринарний лікар Полтавської області Сергій Аранчій під час апаратної наради в облдержадміністрації.
За його словами, класика епізоотології сталася на Полтавщині щодо розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, коли полтавський селянин на Черкащині на нічному ринку придбав 5 інфікованих поросят і привіз їх у с. Короваї Гребінківського району.

Після загибелі тварин і підтвердження АЧС, гребінчани оперативно ввели заходи з карантину, вилучили у населення поголів’я свиней з подальшим спаленням свинотуш, триває депопуляція диких кабанів та інші заходи для недопущення розповсюдження інфекції. Підприємства працюють в посиленому режимі заходів безпеки.

Проте, недостатньо готовими ветеринарні служби виявилися до карантинних заходів на 40 днів у холодну пору року, без відповідних матеріальних ресурсів. За словами Аранчія, дійшло до кумедного, коли вони використали політичні агітаційні намети – повертали їх навиворіт, щоб не запідозрили в агітації.

Нині через так званий “дизбар’єр” на Гребінківщині за добу проходить 500 машин (траса “Київ-Харків”).

Підприємства підраховують збитки – нарахували вже майже 167 млн грн, хто компенсує затрати на карантинні заходи Пирятинській і Гребінківській РДА- питання лишається відкритим.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що необхідно виділити з обласного резервного чи екологічного фонду кошти для організаційно-матеріального забезпечення недопущення розповсюдження АЧС, а також направити листа до Кабміна про компенсацію заходів на державному рівні.

Ветеринари наголошують: місцевому населенню не можна консервувати тушонку, робити домашні ковбаси і закатувати сало в банки – це як “джин у пляшці”, коли вірус може розповсюдитися з новою силою.

Проблема з розповсюдженням в Україні АЧС є дуже серйозною, адже випадки розповсюдження вірусу зафіксовані недалеко від українських портів, тепер є загроза заборони експорту зернових, вирощених в Україні, адже через зерно також може розповсюджуватися вірус.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • На Полтавщині запустили сучасний міні-молокозавод
 • Аграрії Полтавщини намолотили перший мільйон тонн ранніх зернових
 • На Полтавщині розпочались жнива
 • Полтавщина – лідер з виробництва молока в Україні
 • Кроля дикого європейського випустили в лісах Лубенщини
 • Причиною чергового спалаху АЧС на Полтавщині стали інфіковані залишки свинини
 • На Полтавщині розпочалася посівна
 • На Полтавщині триває ліквідація двох спалахів АЧС: спалили майже 300 свиней
 • На Полтавщині новий спалах вірусу АЧС
 • На Полтавщині знову виявили африканську чуму свиней
 • Повернутися назад