Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Аналітика Полтавський телеканал лідирує за кількістю замовних сюжетів  
  Пятниця, 25 Грудня 2015  
Телеканал “ІРТ-Полтава” виявився на першому місці в Україні за кількістю замовних сюжетів у новинах – 38% від переглянутих еспертами сюжетів каналу мають ознаки “джинси”.
Експерти громадської організації “Телекритика” промоніторили по два телеканали в десяти регіонах наприкінці листопада, аналізуючи сюжети на збалансованість та об’єктивність, а також дотримання медіа-стандартів.

Якщо під час виборів до місцевих рад експерти до засилля джинси на регіональних каналах були морально готові, то в другій декаді листопада чимала кількість таких сюжетів прикро вразила.

У Полтаві аналізувалися два телеканали – ТРК “Лтава” та “ІРТ-Полтава”. За підсумками аналізу виявилося, що “Лтава” мала 16 відсотків замовних сюжетів, а ІРТ – 38 відсотків, що є найвищим показником в Україні.

Із семи умовно замовних сюжетів в ефірі «Лтави» політичну складову мали шість матеріалів. Більшість таких сюжетів мали протокольний характер і стосувалися чиновників з облдержадміністрації або облради.

Що ж стосується новин «ІРТ-Полтава», то ознаки замовності експерти побачили в 13 із 34 проаналізованих сюжетів. Переважно такі новини «мочили» повторно обраного у другому турі мером міста Олександра Мамая і просували інтереси його менш успішного конкурента Андрія Матковського. Також дослідники відзначили низку інших порушень правил на користь політичних осіб.

“Варто виокремити порушення стандарту балансу думок у ТРК «ІРТ-Полтава», оскільки в деяких сюжетах автори взагалі не намагалися донести позицію іншої сторони”, – йдеться у дослідженні.

Жоден канал із числа аналізованих не подав за час моніторингу абсолютно чесних новин, а зі 116 сюжетів 91 містив саме політичну складову.

Нагадаємо, результати моніторингу засобів масової інформації також є оцінковими судженнями, відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію». Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації «Телекритика». Методологію проведення моніторингу викладено тут. Матеріали проекту – в рубриці «Моніторинг» сайту MediaSapiens.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • На Полтавщині більше 50% ліфтів відпрацювали граничний термін експлуатації
 • З полтавців на вулицях зривають золоті прикраси
 • У березні полтавці здали понад 5 тисяч боєприпасів та 130 одиниць зброї
 • 72% полтавців незадоволені роботою мера
 • У Полтаві надскладно знайти роботу – Міжнародний кадровий портал
 • АМКУ, за підсумками діяльності за 2015, визнав Полтавське відділення найкращим в Україні
 • Полтавські лісівники продали більше 100 тисяч ялинок
 • Іноземець забирає у полтавців можливість зробити вибір?
 • Середній розмір призначеної субсидії в області – 178 грн
 • Полтавська влада б’є на сполох: на 63% зріс рівень дитячої злочинності
 • Повернутися назад