Експерти громадської організації “Телекритика” промоніторили по два телеканали в десяти регіонах наприкінці листопада, аналізуючи сюжети на збалансованість та об’єктивність, а також дотримання медіа-стандартів.
Якщо під час виборів до місцевих рад експерти до засилля джинси на регіональних каналах були морально готові, то в другій декаді листопада чимала кількість таких сюжетів прикро вразила.
У Полтаві аналізувалися два телеканали – ТРК “Лтава” та “ІРТ-Полтава”. За підсумками аналізу виявилося, що “Лтава” мала 16 відсотків замовних сюжетів, а ІРТ – 38 відсотків, що є найвищим показником в Україні.
Із семи умовно замовних сюжетів в ефірі «Лтави» політичну складову мали шість матеріалів. Більшість таких сюжетів мали протокольний характер і стосувалися чиновників з облдержадміністрації або облради.
Що ж стосується новин «ІРТ-Полтава», то ознаки замовності експерти побачили в 13 із 34 проаналізованих сюжетів. Переважно такі новини «мочили» повторно обраного у другому турі мером міста Олександра Мамая і просували інтереси його менш успішного конкурента Андрія Матковського. Також дослідники відзначили низку інших порушень правил на користь політичних осіб.
“Варто виокремити порушення стандарту балансу думок у ТРК «ІРТ-Полтава», оскільки в деяких сюжетах автори взагалі не намагалися донести позицію іншої сторони”, – йдеться у дослідженні.
Жоден канал із числа аналізованих не подав за час моніторингу абсолютно чесних новин, а зі 116 сюжетів 91 містив саме політичну складову.
Нагадаємо, результати моніторингу засобів масової інформації також є оцінковими судженнями, відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію». Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації «Телекритика». Методологію проведення моніторингу викладено тут. Матеріали проекту – в рубриці «Моніторинг» сайту MediaSapiens. |