Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Медицина До Полтави прибула медична допомога від української громади у США  
  Понеділок, 07 Березня 2016  
Українська громада Рочестеру та Ірондеквойту (США, штат Нью-Йорк) в ці дні передає зібрану допомогу багатьом містам України. До України прибув контейнер з двадцятьма піддонами медичного обладнання та інвентарю для лікування поранених військових у польових госпіталях та шпиталях Полтави, Львова, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Кременчука, Києва та Черкас. Сьогодні медична допомога від української громади прибула і до Полтави. Її передали до Полтавського військового шпиталю.
Ця допомога, яка прибула в Україну три тижні тому, включає в себе медичне обладнання, предмети догляду за пораненими. Підготовчу роботу з формування специфікації здійснила Тетяна Рожкова, відомий у волонтерських колах психолог та такмед, яка неодноразово разом із хірургом Кирилом Орловим проводила навчання з тактичної медицини, виїзджала у медичні опорні пункти ЗСУ.

Пані Тетяна вважає, що допомога українців США весь час була вагомою і щирою: “У будь-яку хвилину можна було звернутись зі словами “SOS” і допомога швидко розшукувалась і доставлялась”, – говорить вона.

Ольга Климко, голова комітету міст-побратимів Полтави та Ірондеквойту, підкреслює, що дуже вдячна Тетяні Рожковій за прийняття цього етапу взаємодії міст-побратимів, адже вся робота тримається на людях, які діють виключно добровільно. Взагалі, на її думку, до волонтерів в Україні краще застосовувати термін “добровольці”. “Нічого, крім “дякую” у наших колах не ходить, тому ті, кому цього замало, не затримуються у волонтерстві”, – говорить вона.

Загалом, допомога від українців у США спрямовується у медичні заклади, військові шпиталі, медичні бригади ЗСУ та до центрів допомоги українським переселенцям зі Сходу. Українська громада цих американських міст відрізняється тим, що в них живе вже четверте покоління українців, перші українці прибули до Ірондеквойту більше ста років тому. Завдяки підтримці української громади, за програмою стажування “Відкритий світ”, вже більше 40 полтавців – освітяни, журналісти, громадські діячі, побували у США. В 2015 році Полтаву у Сполучених штатах представляла Катя Боняківська, донька загиблого героя Валерія Боняківського, який віддав своє життя за Україну, та Олександра Сиротенко, волонтер Полтавського батальйону небайдужих. Обидві більше року працювали для допомоги в АТО та переселенцям.

Загальна вартість отриманої Україною допомоги становить близько 350 тис доларів. До збору коштів у США долучились українські церкви, громадські організації, українські магазини та родини українців. Проект очолила група Рочестер Майдан ROC Maidan Maidan при Українському Культурному Центрі міста Рочестер, під керівництвом Володимира Павлюка, який особисто займався збором інвентарю по запитах від українських лікарень. Саме він одним з перших, спільно з організацією “Збережемо життя разом”, вже у 2014 році передавали до України целокс (Celox – засіб для миттєвої зупинки кровотечі). Пан Володимир став і організатором закупівлі аптечок для батальйону “Полтава”, які повністю укомплектовані за вимогами НАТО.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • Із 160 протестованих полтавців на вірусний гепатит С – 9 позитивних результатів
 • Полтавці можуть безкоштовно протестуватися на гепатит С
 • На створення хоспісу у Кременчуці виділили 1,5 млн гривень
 • У водоймах Кременчука купатися не рекомендують
 • На Полтавщині запровадили Єдину електронну систему моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції
 • Кременчук отримав 300 доз вакцини проти коклюшу, дифтерії та правцю
 • Нагородили лауреатів обласної премії імені М.В. Скліфосовського
 • Медичний центр Нацгвардії «Нові Санжари» отримав від НАТО медичне обладнання
 • У Кременчуці почали робити щеплення КПК
 • У Полтаві безкоштовно тестуватимуть на СНІД
 • Повернутися назад