Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Екологія Полтавський ГЗК отримав нагороду від Міністерства екології та природних ресурсів України  
  Середа, 11 Травня 2016  
Полтавський ГЗК (Ferrexpo Poltava Mining, FPM, ПГЗК, що входить до групи Ferrexpo) в черговий раз підтвердив свої високі вимоги відповідності екологічним стандартам і отримав нагороду від Міністерства екології та природних ресурсів України (Мінекології). Нагороду підприємство отримало за впровадження екологічно безпечних, енергоефективних і ресурсозберігаючих технологій в рамках загальноукраїнського проекту «Екологія, довкілля та природокористування в Україні».
ПГЗК приділяє величезну увагу природоохоронним заходам. Зокрема на підприємстві експлуатуються біоінженерні споруди з доочищення освітлених вод хвостосховища (потужністю 72 тис. М3 води на добу, площею 18 га) і каскад біоплато з дамбою, яка фільтрує та очищує дощові і талі води. Це дає комбінату можливість не скидати в поверхневі водойми жодного кубічного метра води без очищення.

Особлива увага також приділяється стану грунтових вод і охорони атмосферного повітря. «Важливим заходом стала заміна електрофільтрів на тракті млинів №4 та №5 ділянки цеху виробництва окатишів на рукавні фільтри, які дозволяють одночасно з ліквідацією забруднення атмосфери повернути в виробничий процес цінний шихтової матеріал. Витрати на реконструкцію склали більше 9 млн грн»- зазначив Ігор Зінченко, директор з промислової безпеки, охорони праці та навколишнього середовища Полтавського ГЗК.

Для ліквідації цвітіння сухих пляжів шламосховища на ПГЗК створена окрема виробнича дільниця «Екологія», який проводить зміцнення пляжів хімічними і біологічними методами. Щорічні витрати на ці заходи становлять понад 2,7 млн. грн.

На Полтавському ГЗК була проведена перевірка великовагових автомобілів фахівцями державної екологічної інспекції в Полтавській області. Результати перевірки показали, що такі автомобілі експлуатуються без перевищення встановлених норм у викидах забруднюючих речовин.

На поливання вибоїв після вибухів в кар’єрі і в бездощові період в 2015 році було витрачено понад 17,3 мнл гривень. Це дозволяє значно знизити забруднення атмосфери при подрібненні залізняку. Також ПГЗК постійно зменшує використання, що містять тротил речовин для проведення вибухів в кар’єрах (у 2015 році використання таких речовин склало 0,056%).

Більше 3,3 млн грн у 2015 році було витрачено на посадку саджанців і газонів, ремонт та догляд за рослинами.

«ПГЗК має сертифікат УкрСЕПРО про відповідність встановленим вимогам. У 2015 році за результатами технічного нагляду підтверджено відповідність діючої системи вимогам ДСТУ – ISO 14001: 2006», – додав Ігор Зінченко.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • У Сухому Кагамлику купатися заборонено: виявили збудника холери
 • На берегоукріплення Кременчуцького водосховища потрібно більше 2 млн грн
 • На Лубенщині людям заборонили споживати воду із шахтних колодязів
 • На Лубенщині модернізують очисні споруди
 • На охорону довкілля Полтавщини виділили 2 млн грн з обласного бюджету
 • У Полтаві найнижчий тариф на вивіз сміття
 • 650 кілограмів риби випустили активісти у Дніпро в Кременчуці
 • За гроші екологічного фонду на Полтавщині укріплюватимуть береги Кременчуцького водосховища
 • На Полтавщині оголошено 5-й клас пожежної небезпеки
 • На Полтавщині мітингувальники вимагають зупинити екологічну катастрофу
 • Повернутися назад