Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Аналітика На Полтавщині більше 50% ліфтів відпрацювали граничний термін експлуатації  
  Понеділок, 04 Липня 2016  
У житлових будинках на Полтавщині встановлено 2 тис. 474 ліфтів, із них із них 1 тис. 325 – відпрацювали термін служби 25 років і більше, що становить 54% від загальної кількості ліфтів в області. З кожним роком ця цифра постійно збільшується. Ще у 2014 вона становила 45%, тобто менше, ніж за 2 роки більше 200 ліфтів області відпрацювали свій термін. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, розповів начальник Управління Державної служби України з питань праці у Полтавській області Сергій Щербак.
Він наголосив, що основними проблемними питаннями є проведення експертних обстежень ліфтів у зв’язку з відпрацюванням терміну служби, їх ремонт та проведення позачергового технічного огляду для визначення можливості їх подальшої безпечної та безаварійної експлуатації.

“На даний час в містах Полтавщини більшість ліфтів експлуатується з непрацюючими системами двостороннього диспетчерського зв’язку кабін ліфтів із диспетчерськими пунктами або пунктами розміщення обслуговуючого персоналу. Даний стан диспетчерських систем не може забезпечити своєчасну евакуацію пасажирів із кабін ліфтів при зупинці та виникненні позаштатної ситуації. Крім того, наявність системи диспетчеризації може запобігти випадкам грабунку обладнання ліфтів, які почастішали за останній період. Так, наприклад, за останні місяці в м. Кременчук було викрадено електрообладнання з машинних приміщень 19 ліфтів, що потребувало значних матеріальних затрат на придбання та встановлення викраденого обладнання. На 2-х ліфтах, обладнаних системами диспетчеризації, завдяки спрацюванню сигналу про несанкціоноване відкриття дверей машинного приміщення – грабункам вдалося запобігти”, – розповів Щербак.

За його словами, близько 60 % підходів до машинних приміщень ліфтів та 20% шахт ліфтів не мають освітлення, що впливає на якість обслуговування та може привести до травмування працівників обслуговуючих організацій. Власники ж ліфтів приділяють недостатньо уваги щодо проведення ремонту будівельної частини ліфтових шахт та машинних приміщень. Що, у свою чергу, призводить до виходу ліфтів із ладу внаслідок потрапляння вологи, будівельного пилу та штукатурки на елементи ліфтів.

“Цього року в м. Полтава сталася аварійна ситуація з ліфтом за адресою: м. Полтава, вул.Бірюзова,76: при цьому виник обрив усіх 3-х тягових канатів ліфта, в кабіні якого перебувало 2 пасажири – батько та дитина шкільного віку. Падіння кабіни ліфта припинили лише дією захисних та блокувальних пристроїв. У зв’язку з мораторієм на проведення перевірок суб’єктів господарювання, останні перевірки з охорони праці під час виконання робіт з експлуатації, технічного обслуговування та технічного огляду ліфтів проводились у 2014 році. За результатами таких перевірок, виявлено 121 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та отримано рішення адміністративного суду щодо заборони експлуатації 140 ліфтів. До адміністративної відповідальності притягнуто 11 працівників. На сьогоднішній день не завершені роботи щодо експертного обстеження, ремонту та позачергового технічного огляду 125 ліфтів Комунального підприємства ЖЕО № 2 (м. Полтава) і відповідно не отримані рішення про можливість їх подальшої експлуатації. Комунальним підприємством „Ремліфт” ігнорується постанова Харківського апеляційного адміністративного суду про зупинку виконання робіт із експлуатації цих ліфтів”, – сказав Сергій Щербак.

Він наглосив, що першочерговими проблемними питаннями в ліфтовій галузі області, які необхідно вирішити у найкоротший термін зусиллями всіх зацікавлених сторін, є: недофінансування робіт з експертного обстеження, капітального ремонту та технічних оглядів ліфтів; розробка та затвердження регіональної програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів, які експлуатуються у житловому фонді усіх форм власності; встановлення, модернізація та ремонт двостороннього диспетчерського зв’язку між кабіною ліфтів та диспетчерським пунктом обслуговуючого персоналу.

У свою чергу голова Полтавської ОДА Валерій Головко, звернувся до предстваників органів місцевого самоврядування з вимогою вчасно виділяти кошти з бюджетів на ремонти ліфтового обладнання.

“Ліфти повинні відповідати усім технічним вимогам. Їх експлуатація — це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Тому міста повинні закладати гроші у бюджет на відновлення цього господарства. Бо це – життя людей. Я звертаюся до представників органів місцевого самоврядування: не чекайте перевірок, закладайте кошти у бюджет і проводьте такі роботи вчасно”, – наголосив Головко.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • З полтавців на вулицях зривають золоті прикраси
 • У березні полтавці здали понад 5 тисяч боєприпасів та 130 одиниць зброї
 • 72% полтавців незадоволені роботою мера
 • У Полтаві надскладно знайти роботу – Міжнародний кадровий портал
 • АМКУ, за підсумками діяльності за 2015, визнав Полтавське відділення найкращим в Україні
 • Полтавські лісівники продали більше 100 тисяч ялинок
 • Полтавський телеканал лідирує за кількістю замовних сюжетів
 • Іноземець забирає у полтавців можливість зробити вибір?
 • Середній розмір призначеної субсидії в області – 178 грн
 • Полтавська влада б’є на сполох: на 63% зріс рівень дитячої злочинності
 • Повернутися назад