Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Суспільство На Полтавщині почав роботу військово-патріотичний табір для молоді  
  Вівторок, 05 Липня 2016  
У Полтавському районі, с. Терешки, відкрили перший військово-патріотичний табір. Цього місяця тут зібралися 74 учні 10-11 класів Терешківської школи та навчальних закладів сусідніх районів. Крім військового вишколу, хлопці матимуть можливість грати у волейбол, футбол, будуть вчитися варити куліш, юшку, отримувати знання з медицини, навички орієнтування на місцевості. З дітьми займаються близько десяти інспекторів. На кожен день є розклад занять і тренувань.
Як пояснив Григорій Маляренко, голова громадської організації “Клуб військово-патріотичного виховання молоді “Патріот”, головна мета – навчити молодь любити свою державу і бути готовими стати на її збройний захист.

Навчально-польові збори розпочалися 5 липня з ініціативи громадських організацій учасників АТО, а саме «Братерство учасників АТО», «Клубу військово-патріотичного виховання молоді «Патріот», та за підтримки районної адміністрації, голови Терешківської сільської ради за участю Полтавського обласного та районного військового комісаріатів, військово-спортивного клубу «Воїн», обласного осередку ТСОУ та інших небайдужих громадян.

Віталій Турпітько, голова громадської організації “Братерство учасників АТО Полтавщини” розповідає:

– Часто люди питають, чому багато нашої молоді не хочуть йти до армії. Але ж як вони можуть хотіти, як вони жодного разу навіть не спробували походити з автоматом, рити окопи, жити в польових умовах. Ми вже провели тут одну добу, то частина дітей захопилася тим, що робили, а частина вже проситься додому. Тобто, вже видно, хто можливо в майбутньому буде служити в армії, а хто зовсім непридатний для цього.

За словами Віталія Турпітька, наступного року планують провести провести збір усього Полтавського району.

– Вся програма на неділю розпланована почасово, – пояснює Тищенко Ігор , заступник голови військово-патрітичного клубу “Патріот”. – Окрім військового вишколу, учні будуть грати у пейнтбол, футбол. Заплановані заняття з медичної підготовки, тактичні заняття . Сьогодні ми вже розподілили наряди, зробили блок-пост. Частина дітей отримала наряд на кухні.

Урочистий захід розпочався з підняттям прапору під державний гімн України. До учасників навчально-польових зборів звернулися голови громадських організацій, клубів, представники районних адміністрацій, начальник Департаменту Полтавської облдержадміністрації, воєнком Полтавського району та заступник воєнкома Полтавської області.

Вадим Штефан, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, сказав: “Є надія, що надалі такі заходи стануть більш масовими, будуть користуватися популярністю. Патріотичне виховання молоді сьогодні є головним наріжним каменем в розбудові нашої держави.”

На відкриття військово-патріотичного табору запросили учасника Другої світової війни генерала Лутіна, якому вже 93 роки.

– 75 років тому я був вісімнадцятирічним юнаком. У такому віці призвали до армії, у якій захищав нашу Батьківщину. Я бажаю всім учням, які сьогодні зібралися у цьому таборі, добра, щастя і любові до своєї Батьківщини. Вірю, що вони стануть справжніми захисниками. У нас одна Україна. Будьмо її патріотами і поважаймо її.

Тринадцятирічний учень Терешківської школи Антон Данильчук поділився думками:

“Я тут, бо мені хотілося побути на свіжому повітрі і навчитися воєнної справи і медичної допомоги. Вчора ми навчилися, як ставити палатки, як виживати у природних умовах.”

На запитання, чи взяв він свій смартфон до лісу, чи планує на ньому гратися у вільний час, Антон відповів: “Так, але вони вже всі розрядилися, Та впевнений, що навіть без нього сумувати не буду. А у вільний час просто буду спати.”

Відповідно до програми предмету «Основи захисту Вітчизни» подібні навчально-польові збори з учнями 10-11 класів повинні проводитися в кінці навчального року у кожному навчальному закладу – за цим пильно пообіцяли слідкувати у Полтавському обласному військовому комісаріаті.

На захід під головуванням начальника Департаменту Полтавської облдержадміністрації Володимира Штефана, були також запрошені місцеві ЗМІ, і не лише для висвітлення подій, а й для участі в тренінгу щодо поведінки журналіста у зоні проведення АТО.

Спеціальний кореспондент військового видавництва «Народна армія» підполковник Володимир Лазарєв, на своєму власному досвіді розповів журналістам про основи поведінки, етики висвітлення подій в зоні бойових дій. Ознайомив присутніх представників ЗМІ про особливості екіпіровки та основні тактико-технічні характеристики зброї.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • У Полтаві відбудеться «Свято меду»
 • 1 серпня стартує загальноміський конкурс “Вишиваний Кременчук”
 • 29 полтавців отримали державні нагороди та нагороди обласної ради
 • Діти учасників АТО у полтавських дитсадках харчуватимуться безкоштовно
 • У Кременчуці активісти перекрили дорогу
 • Розсошенці та Горбанівка вперше спільно відсвяткували День села
 • У Лубнах до громадських робіт залучають школярів
 • Шляховики розпочинають підготовчі роботи перед реконструкцією дороги Полтава—Олександрія
 • У Полтаві відбулася міжнародна виставка собак
 • Полтавців запрошують на народні гуляння “Свято Івана Купала”
 • Повернутися назад