Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Медицина На Полтавщині запровадили Єдину електронну систему моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції  
  Четвер, 14 Липня 2016  
​Відтепер люди, які живуть із ВІЛ, матимуть електронні медичні картки, до яких вся інформація заноситиметься за допомогою спеціальної програми, яка гарантує повну конфіденційність. Протягом 5 днів медичні працівники, які працюють з ВІЛ-позитивними особами, пройшли відповідне навчання щодо експлуатації Єдиної електронної системи.
– Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», інвестувала в Полтавську область близько 1,5 млн. гривень, шляхом обладнання комп’ютерами 75 робочих місць, Інтернетом, безперебійним живленням, програмним забезпеченням. Викорситовувати сучасних технологій навчил близько сотні спеціалістів. Раніше ведення документації забирало багато часу, тепер цей процес скорочується до кількох хвилин. А зекономлений час можна спрямувати на допомогу пацієнтам. Все це оптимізували та спростили, – розповів Віталій Ткачук, член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Всі без винятку заклади охорони здоров'я Полтавської області, що працюють з ВІЛ-позитивними особами, візьмуть участь у впровадженні інновацій. Робочі місця медперсоналу обладнають всім необхідним. На сьогодні триває збір інформації щодо наявності у кабінетах «Довіра» та сайтах антиретровірусної терапії Інтернет-зв’язку. Цікаво, що можна додавати функції, які виявляться необхідними під час подальшої роботи.

Заміна паперів на електроніку – не новинка, а от досконалих систем в області ще не було.

– Реалізацію даного проекту розпочали за рекордно короткі строки. Домовилися у травні, а на початку липня Полтавський обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби за СНІДом уже працює у програмі в тестовому режимі. Окрім явних плюсів для медичних працівників зросте і якість обслуговування ВІЛ-інфікованих осіб. Пацієнти зможуть контролювати дії свого лікаря та залишки лікарських засобів, терміни їх придатності і навіть записуватися на прийом, – зауважив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

За словами Максима Демченка, виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії», проект реалізовують ще у двох областях – Київській та Вінницькій.

– Специфіка цього проекту полягає в тому, що міста та райони області, де є лікар або медичний фахівець, який надає послуги з ВІЛ, отримує якісне обладнання, ліцензійне програмне забезпечення, щоб покращити надання послуг ВІЛ-позитивним, – підкреслив Максим Демченко.

Єдина електронна система моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції розрахована на роботу в онлайн-режимі. Для захисту конфіденційності пацієнта інформація на комп’ютері зберігають у зашифрованому вигляді і передають на віддаленому сервері. Це дасть можливість вчасно зафіксувати випадки захворювання та скоротити час доотримання висококваліфікованої медичної допомоги.
Джерело: За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • Із 160 протестованих полтавців на вірусний гепатит С – 9 позитивних результатів
 • Полтавці можуть безкоштовно протестуватися на гепатит С
 • На створення хоспісу у Кременчуці виділили 1,5 млн гривень
 • У водоймах Кременчука купатися не рекомендують
 • Кременчук отримав 300 доз вакцини проти коклюшу, дифтерії та правцю
 • Нагородили лауреатів обласної премії імені М.В. Скліфосовського
 • Медичний центр Нацгвардії «Нові Санжари» отримав від НАТО медичне обладнання
 • У Кременчуці почали робити щеплення КПК
 • У Полтаві безкоштовно тестуватимуть на СНІД
 • Полтавські лікарні отримують вакцину проти кору, паротиту та краснухи
 • Повернутися назад