Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Культура У Горішніх Плавнях археологи знайшли артефакти, що датуються 4 століттям нашої ери  
  Середа, 27 Липня 2016  
На місці археологічних розкопок, що ведуться на території міста, співробітники Київського інституту археології НАН України знайшли артефакти,які датують 4 століттям нашої ери. Про таку знахідку археологи розповіли під час зустрічі з міським головою Дмитром Биковим, секретарем Горішньоплавнівської міської ради Сергієм Доротою.
Комсомольська ранньослов’янська археологічна експедиція (КРАЕ) працює в цій місцевості з 2001 року. У 2005 році КРАЕ розпочала дослідження поселення Барбара І.

Учасники зустрічі оглянули місце розкопок, обговорили результати роботи експедиції. Науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян і регіональних польових досліджень Київського інституту археології НАН України Юрій Башкатов поділився інформацією про наукові відкриття та роздобуті артефакти. Цьогоріч у Горішніх Плавнях на допомогу археологам-професіоналам прийшли студенти-практиканти історичного факультету національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. За їх безпосередньої участі музей буде поповнено цінними знахідками. На півострові, який омивається водами Дніпра та затоки Барбари, знайдено сліди поселень.

Добуті з розтину пласта землі археологічні матеріали датують 4 сторіччям нашої ери. Виявлено керамічний посуд, предмети побуту, фрагменти доменної печі, за допомогою якої в давні часи майстри плавили залізо з болотної руди. Юрій Башкатов вважає знайдені шматки заліза дуже цікавою знахідкою, яка змусила вчених серйозно замислитися. Хімічний аналіз виявив, що в них на диво досить високий вміст заліза. Керівник археологічної експедиції відзначив, що на прикладі поселення вдалося чітко дослідити поліетнічний склад населення в межах однієї взятої пам’ятки. Знайдені артефакти відносяться як до північно-західної культури (пов’язаної з готами), так і до південної (пов’язаної зі сарматами).

Міський голова Дмитро Биков подякував учасникам археологічної експедиції за проведену роботу, відзначив їх вагомий вклад у дослідження історії цих місць. Підкреслив, що унікальні історичні знахідки зацікавлять вітчизняних та іноземних туристів, дадуть поштовх для розвитку туристичної інфраструктури. «Можливо в історію міста скоро будуть вписані нові цікаві сторінки, в основу яких ляжуть наукові досліди Київського інституту археології НАН України».
Джерело: Горішньоплавнівська міська рада
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • На Полтавщині знайшли унікальне скіфське золото
 • В Опішні проведуть фест натуральної їжі
 • У Полтаві відзначили свято Івана Купала
 • Козаки відзначили річницю Полтавської битви
 • Організатори Сорочинського ярмарку розповіли, чого чекати цього року
 • Національний фестиваль гончарства в Опішні відвідав міністр та закордонні гості
 • На Полтавщині пройде Всеукраїнський етнфестиваль “Купальські гуляння”
 • 25 червня полтавців запрошують на обласне свято “Пісенне джерело”
 • У Лубнах уперше пройшов фестиваль “Замкова гора”
 • На Шар-горі влаштували свято козацької слави
 • Повернутися назад