Регіональний сайт міста Полтава
  
Навігація
Реклама
Новини
Пошук
Реклама
Партнерські ресурси
Готелі України Розклад автобусів Свята Скачати реферат
Штрих-коди країн Розклад літаків Іменини Каталог статей
Автомобільні номери Карта України    
Таблиця відстаней Курси валют

Полтавські новини


  Сільське господарство На Полтавщині запустили сучасний міні-молокозавод  
  Четвер, 28 Липня 2016  
Кілька тижнів тому у с.Стасі Диканського району запустили сучасний міні-завод по переробці молока. Цей проект — результат співпраці Асоціації сприяння розвитку і співробітництва Ізраїль — Україна та країн СНД з Полтавською ОДА, Держпродветслужбою та аграріями Полтавщини. Сьогодні з робочим візитом міні-завод оглянув голова облдержадміністрації Валерій Головко.
“Ми маємо споживати своє, власне” – це і має бути лозунгом для підприємств Полтавщини. Цей міні-молокозавод — приклад створення нових робочих міст у селі. Подібні підприємства є у кожному районі. Наше завдання, як обласної влади, – показувати кращий досвід. Нічого ж складного немає: люди запозичили кращий світовий досвід і створили у рідному селі свій міні-молокозавод, продукцію якого і споживають”, – наголосив Валерій Головко.

Міні-завод випускає 18 найменувань молочної продукції, зокрема — молоко, кефір, ряжанка, йогурт, сметана, сир і масло вершкове. Його потужність — 500 літрів сировини за зміну. Хоча, як зазначив генеральний директор сільськогосподарського підприємства Геннадій Головін, на заводі можуть за зміну обробити й до 2 тонн.

“Нам хочеться споживати якісну, натуральну продукцію, тож півроку тому виникла ідея відкрити міні-молокозавод у рідному селі. Молоко постачаємо із нашої ферми. У нас утримується більше 200 корів, яких близько семи місяців випасаємо на зеленій траві, також вони споживають кератин. Тож маємо у своїй зоні найвищу якість молока. Міні-молокозавод — це не проект бізнесу, а скоріше — соціальний. Його створили за чотири місяці. Обладнання закупили в ізраїльської фірми”, – розповів Геннадій Головін.

“Партнерські стосунки цього підприємства із цією фірмою розпочалося ще у 2013 році. Тоді делегація аграріїв з Полтавщини поїхала в Ізраїль, де відвідала одне із підприємств, що виготовляє обладнання для таких заводів. І через кілька років це обладнання з’являється на Полтавщині”, – додав директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

На міні-заводі працює лише 9 осіб, жителі села Стасі. Заробітну плату гендиректор обіцяє більше 4 тисяч гривень. Нині ізраїльські спеціалісти завершують навчання персоналу, що тривало протягом двох тижнів.

Так, технолог ізраїльської фірми Євгенія Мороз розповіла, що усе обладнання виготовляють із нержавіючої сталі. Вона детально роз’яснила увесь процес виробництва: “Наприклад, із 15 кілограмів вершків виходить 7 кілограмів масла. Аби добре збити вершки необхідно від 15 до 45 хвилин”.

Уся продукція, яка випускається на міні-заводі, відповідає стандартам ДСТУ та ТУ, запевнив Геннадій Головін. Диканська державна лабораторія ветеринарної медицини проводить контроль якості та безпечності продукції. Зараз молоко та молочні продукти можна придбати у фірмовому магазині, що поруч з молокозаводом. У перспективі — налагодити співпрацю із торговими мережами у Полтаві.
Джерело: np.pl.ua
Роздрукувати Роздрукувати            У вибране У вибране
     

     
   
Читайте також:
 • Аграрії Полтавщини намолотили перший мільйон тонн ранніх зернових
 • На Полтавщині розпочались жнива
 • Полтавщина – лідер з виробництва молока в Україні
 • Кроля дикого європейського випустили в лісах Лубенщини
 • Причиною чергового спалаху АЧС на Полтавщині стали інфіковані залишки свинини
 • На Полтавщині розпочалася посівна
 • На Полтавщині триває ліквідація двох спалахів АЧС: спалили майже 300 свиней
 • На Полтавщині новий спалах вірусу АЧС
 • На Полтавщині знову виявили африканську чуму свиней
 • На Глобинщині триває карантин через африканську чуму свиней
 • Повернутися назад